Plastic Fantastic — Precious Plastic plastiku taaskasutus ja ümbertöötlemine Vivistop Telliskivis

Vivita / Lahenduste Laboratoorium
3 min readMar 23, 2023

--

Precious Plastic on rahvusvaheline plasti taaskasutamise liikumine. Precious Plasticu töökojad asuvad enam kui 60 riigis, kuhu on kaasatud tuhandeid inimesi, kõik kes võitlevad ühisel eesmärgil vähendada plastikureostust.

Precious Plastic Estonia on kohalik algatus, mis harib inimesi plastijäätmete käsitlemisega seotud probleemidest, julgustab kogukonda nende probleemide lahendamisel aktiivsemalt tegutsema ja taaskasutab plastijäätmeid kasulikeks toodeteks. Osana suurest Precious Plasticu kogukonnast taaskasutavad nad plastikut lahedateks uuteks asjadeks, korraldavad ja osalevad kohalikes projektides ning korraldavad harivaid töötubasid kõikidele huvilistele. Oma tegevust alustasid nad 2017. aastal suvekodus hobiprojektina.

6 aastat hiljem, alates jaanuarist 2023, kolis Precious Plastic Estonia meeskond — Jegor, Daniil, Anna, Kirill ja Lisa meie Vivistop Telliskivi stuudio puidutöökoja alale. Sellest ajast peale on paljud lapsed ja noored ning Vivita Eesti meeskond ise plastiku taaskasutust proovinud, tutvudes kõikide masinatega ning luues midagi uut ja inspireerivat.

Lubage meil tutvustada ühte väga põnevat ja inspireerivat projekti. Vivita liige Emma Charlotte (14) on väga huvitatud moedisainist ja õmblemisest. Oma kooli moeetenduse M21N STREET jaoks disainib ta hetkel enda moekollektsiooni, taaskasutades värvilisi kilekotte, enne kui need kõik kokku ilusaks kollektsiooniks õmbleb. Milline ainulaadne viis lasta oma loovusel särada!

Kutsume kõiki vivinaute üles koguma kokku pudelikorke ja tooma neid Vivistopi stuudiosse, kuhu oleme üles seadnud kogumispunkti.

Millist plastikut ootame kogumispunkti -> heida pilk peale allolevalt skeemilt.

Loe rohkem Precious Plasticu tegemiste kohta ja tule meile stuudiosse plastikut ümbertöötlema. Plastic is fantastic!

Tekst ja fotod: Vivita Estonia & Precious Plastic
Märts 2023

--

--

Vivita / Lahenduste Laboratoorium

A creativity hub for children designed to inspire and equip them with skills in creative problem-solving and prototyping.