Tallinn Music Week lastefestivali korraldasid 9–15-aastased VIVITA noored

Vivita / Lahenduste Laboratoorium
6 min readOct 21, 2021

--

Tallinn Music Week 2021 lasteprogramm toimus 2. oktoobril VIVISTOP Telliskivis. Oleme TMW lasteprogrammist osa saanud kolmel aastal, kuid sel aastal kasvas lasteprogrammist välja lastefestival!

TMW lastefestivali korraldusmeeskond. Foto: Hande Yetkin

“TMW lasteprogramm toimus sel aastal 5. korda ja oli oma sisuliselt ettevalmistuselt ja lõpptulemuselt varasemast erinev. TMW meeskonnal oli aga selle aasta koostöö üle eriliselt hea meel, sest välja tuli just selline TMW lastefestival, nagu lapsed-noored ise tahaksid!” — Terje Trochynskyi, lasteprogrammi juht.

Alustasime ettevalmistusi juulikuus, kui kokku tulid TMW lasteprogrammi juht Terje ja festivalijuht Pärtel ning VIVITA kõik muusikat armastavad ja ürituskorraldusest huvituvad 9–15-aastased noored. Esimese kohtumise lõpuks oli selge, et TMW lasteprogrammi raames ainult töötubadest ei piisa, vaid lapsed soovivad festivalinädala sees ka päris oma minifestivali.

Esimene kohtumine juulikuus. Foto: VIVITA Estonia

“Kui varem mõtles TMW programmi meeskond ise välja, millised artistid võiksid lastele inspireerivad olla ja mis tegevusi neile meeldiks teha, siis seekord tuli kogu sisend laste endi poolt. TMW pakkus omalt poolt mentorlust ja avas festivali korraldamise köögipoolt. VIVITA noored mõtlesid kaasa, küsisid ja tegid enda ja sõprade jaoks parima lastefestivali.” — Terje Trochynskyi, lasteprogrammi juht.

VIVITA Social Club

VIVITA Social Club on 2021. aasta veebruaris alguse saanud töötubadesari, mille eesmärk on kasvatada kogukonnatunnet ja meeskonnas töötamise oskust. Kui VIVITA liikmed tegelevad vabategevuse ajal enamasti oma individuaalsete projektide disainimise, ehitamise ja viimistlemisega, siis Social Clubi projektide puhul võib iga VIVITA liige pardale hüpata ja asuda tiimiga ühist eesmärki täitma. Seekordne tiim kasvas projekti jooksul lausa 15-liikmeliseks ning töötas ühiselt juuli lõpust kuni oktoobri alguseni, mil toimus ajaloo esimene TMW Kids X VIVITA lastefestival.

TMW Kids X VIVITA lastefestivali Minilava. Foto: Hande Yetkin

Tallinn Music Week

Alates 2009. aastast Tallinnas toimuv TMW on tuntud ühe mitmekesisema ja julgema muusikavalikuga talendifestivalina kogu Euroopas, mille mõjul on pälvinud rahvusvahelist tähelepanu ja võimalusi paljud Eesti ja muude riikide muusikud. Festivali esinejad valitakse TMW muusikafestivali programmitiimi poolt, kuhu kuuluvad nii Eesti kui ka rahvusvaheliste muusikaorganisatsioonide esindajad ja erinevate žanrite asjatundjad.

Mentorkohtumised TMW meeskonnaga

Septembris külastasid VIVISTOP Telliskivi Tallinn Music Week eksperdid, kes jagasid enda kogemusi ning andsid lastele nõu, mida planeerimisel silmas pidada.

“TMW muusikaprogrammi pealik Roman Demchenko andis nõu, kuidas festivali üldse planeerida, mis teeb festivalist hea sündmuse, mida programmi koostamisel silmas pidada, kuidas artistidega suhelda, mida tehniliste ja turvalisuse küsimustes silmas pidada. Turunduse ja reklaami poolelt juhendasid noori turundusjuht Gerda Merivee ja sotsiaalmeediahaldaja Eva Johanna Lepikov. Lasteprogrammi TMW-poolne eestvedaja Terje Trochynskyi ja festivalijuht Pärtel Soosalu aitasid nõu ja jõuga ettevalmistustel ja kiirreageerimisel.”

Mentorkohtumised TMW meeskonnaga. Foto: VIVITA Estonia

TMW Kids X VIVITA lastefestival

Kui kõik teadmised said paberile, oli aeg õpitut päriselus rakendama asuda. Noored jagasid vastutusalad valdkonniti omavahel ära, kattes kõik teemad alates reklaamist, festivaliala kujundusest, partneritest kuni reaalse tehnilise teostuseni. Lastefestivali programm sai esialgselt oodatust väga palju vingem! Esimesena astus lavale TMW artist Around The Sun, kes äratas oma energiaga kõik loovuslabori külalised üles ja pani nad tantsima. Järgmisena astusid lavale Minilava artistid ning pole kahtlustki, et TMW nädala kõige nunnum lava oli just lastefestivalil. Lavapausi ajal oli huvilistel võimalus osaleda sai DJ-töötoas või Mondo näitusel “Muusikalised seinad”. Festivalialal oli avatud väike pop-up La Muu jäätiselett, fotosein ning Wise & Shine glitter-meigi särabaar. Viimase esinejana astus lavale Rahel, kes peale oma live-i arutles laval koos VIVITA liikme Emma Anettega muusiku teekonna ja paljude muude huvitavate teemade üle.

TMW Kids X VIVITA lastefestival. Foto: VIVITA Estonia, Milla-Esta Koitmaa, Hande Yetkin

Nii uskumatu, kui see ka pole, kogu festival oli algusest lõpunilaste korraldatud! Festivalipäeval ei olnud mitte ükski VIVITA liige enam laps, vaid hetkega said neist kogemustega festivalikorraldajad. Eranditult kõik olid keskendunud, asjalikud, organiseeritud ja suurepärased suhtlejad.

  • Marta Johanna võttis enda peale artistidega suhtluse ning kirjutas valmis esinemiskutsed. Ta suhtles nii kirja kui ka telefoni teel Raheliga. Festivalipäeval võtsid TMW artistid vastu nii Marta Johanna kui ka Emma Anette ning tutvustasid ruumi, näitasid, kus asub backstage, andsid märku, millal saab lavaproovi teha ning millal peab laval valmis olema.
  • Festivaliala kujundamine toimus suuremas tiimis, millesse kuulusid Stella, Emili Mai, Emma Linda ja Marta Elise. Laste koostöö toimis suurepäraselt ning kogu festivalipäeva atmosfäär oli maagiline — püsti pandi lavakujundus, disainiti viidad ruumidesse, meeleolu loomiseks toodi isegi kodust dekoratsioone ja LED-lampe ning põrandale pandi ruumi hubasemaks muutmiseks vaibad.
  • Üldise produktsiooni eest vastutas Emma Anette. Tema hoidis silma peal igal pisemal detailil nii reklaami- kui ka ruumikujunduses. Emma Anette soov oli, et laval oleks vaid ühte värvi ja samas stiilis toolid, tema märkas festivali ajal, et taustamuusika on puudu ning koos TMW turundusjuhi Gerdaga disainisid nad lastefestivali reklaammaterjali. Emma Anettel olid abis ka Elli ja Krõõt ning üheskoos koostasid nad ka Fienta registreerimise festivalile, Facebooki ürituse ning DJ-töötoa ja Minilava registreerimisvormid.

“Vahva oli põrgatada laste koostatud artisti esinemiskutset ja näha, kui osavalt olemasolevatest kujunduselementidest omanäoline lastefestivali visuaal sündis.” — Terje, TMW lasteprogrammi juht

  • Krõõt ühines tiimiga kõige hiljem, aga sellegipoolest oli kiire reageerija ning aitas kogu tiimi nii palju, kui võimalik. Samuti hoolitses ta tiimi eest festivalipäeval — juhatas kõiki tiimiruumi ja hoolitses selle eest, et see ruum näeks välja esinduslik.
  • Kommunikatsiooni, partnerite ja turundusega tegelesid Linda, Emma Charlotte, Marta Elise, Anna ja Suvi. Tüdrukute tiim sai suurepäraselt hakkama. Nad lõid Facebooki üritusele postitused ning lisaks võtsime uue kanalina kasutusele TikToki. Linda tegeles väga järjekindlalt toitlustaja otsimisega. Foodtrucki sel korral lastefestivalile ei leidnud, kuid see-eest oli külastajatel võimalus osta La Muu x NOEP jäätist festivalialalt lahkumata! Anna hakkas otsekohe peale mentorkohtumisi suhtlema Wise & Shine eestvedajatega, sest festival ilma särameigita ei ole õige festival.
  • Väga olulise ja vastutusrikka ülesande võtsid enda kanda festivalipäeval Linda, Emili Mai ja Emma Charlotte. Nemad olid esimesed, keda külastajad nägid ning kellega suhtlesid. Samuti vastutasid nad selle eest, et kõik oleksid festivalile sisenedes terved.
TMW Kids X VIVITA lastefestival. Foto: Hande Yetkin, Milla-Esta Koitmaa

“Olla osa 8–15-aastaste tiimist on midagi erakordselt ägedat. Nad ei karda eksida, vaid hüppasid tundmatus kohas vette ja leiavad ainult lahendusi, et lastefestivali elamus oleks kümme kümnest! Lisaks oli kõige hämmastavam laste meeskonna juures see, et nad ei tunne üksteist, nad ei käi samas klassis ja isegi mitte samas koolis, kuid sellegipoolest said koos töötades imehästi hakkama.” — Steveli Säde, VIVITA laste juhendaja

Kohtumine peale lastefestivali. Foto: VIVITA Estonia

Suur aitäh vabatahtlikele — Kärt Joanna Stalde, Herkko Sõber, Yvonne Bikejev ja Mariann Lamp!

Suur aitäh partneritele— La Muu, Telliskivi Loomelinnak, Wise and Shine, Noorte DJ-kool, MTÜ Mondo ja Eesti Muusika Kuulsuste Koda.

Aitäh, Tallinn Music Week!

Tekst: Steveli Säde
Pildid: VIVITA Estonia, Milla-Esta Koitmaa, Hande Yetkin

--

--

Vivita / Lahenduste Laboratoorium

A creativity hub for children designed to inspire and equip them with skills in creative problem-solving and prototyping.