TMW x Vivita Lastefestival 2023 — 9–18-aastased lapsed ja noored korraldasid enda unistuste festivali

Vivita / Lahenduste Laboratoorium
5 min readMay 19, 2023

--

Fotod: Kirke Tõnismaa, Vivita Estonia

Sel aastal toimunud TMW x Vivita Lastefestival leidis aset juba kolmandat korda Vivistop Telliskivis ning korraldajateks olid ei keegi muu kui Vivita lapsed ja noored ise. Festival toimus ühel päikeselisel maikuu laupäeval ning meelitas ligi palju muusikasõpru.

Fotod: Kirke Tõnismaa, Vivita Estonia

Selle aastase korraldustiimi moodustasid 15 tegusat Vivita liiget. Lubage tutvustada noori, kes on suure õhinaga viimased paar kuud festivali organiseerinud — Emma Charlotte, Aksel, Paula, Emma Linda, Miron, Liisa, Mirtel, Emma Anette, Olivia, Roosi, Ralf, Vivian, Andri, Silvia ja Emili Mai.

TMW x Vivita Lastefestival 2023 korraldajad.

Festivalipäeva avas raju avapauguga bänd RUTE. Peale vägevat kontserti intervjueerisid Liisa ja Emma Linda bändiliikmeid Rutet ja Hugot, küsides neilt palju põnevaid küsimusi nii muusikavaldkonna kui ka nende igapäeva tegemiste kohta.

Fotod: Kirke Tõnismaa

Paralleelselt toimus puidutöökojas “Süntesaatorite demojaama” töötuba, kus Iti Tederi juhendamisel sai ise avastada elektroonilise muusika müstilist maailma ja muusikat produtseerida. Festvali pealaval võtsime kõik kätte djembed ja lõime rütmika muusika taustal trumme koos fantastilise trummari Silver Ulvikuga. Robootikanurgas sai lasta endale teha särameiki Olivia, Emili Mai ja Emma Linda kuldsete käte poolt.

Fotod: Kirke Tõnismaa

Vivistopi ees toimus terve festivali vältel Kirbuturg, kus müüdi nii isetehtud ehteid, mänguasju, raamatuid kui ka pavlovat, boba-jooki ja isetehtud tervislikke komme. Lisaks said külastajad soetada endale ühe magusa suutäie Kooker minipannkooke. Kirbuturule oli korraldustiimi poolt asetatud ka heategevuskast, millega teeniti päeva jooksul €87. Teenitud tulu annetati Heategevusfondi Aitan lapsi Ukraina lastele ja noortele.

Fotod: Kirke Tõnismaa, Vivita Estonia

DJ-puldis keerutas plaati kõikide lemmik Steveli, kellega koos sai õppida afrotantsu. DJ-pulti said proovida ka kõik entusiastlikud DJ-huvilised. Päeva lõpetas särav ETA Tantsukooli tantsutrupp, kes esines kõikidele Telliskivi Loomelinnaku külastajatele.

Fotod: Kirke Tõnismaa

Enne festivali toimumist käis Vivistopis külas noortesaade NOVA. Ettevalmistustest rääkisid lähemalt Emma Charlotte, Liisa, Olivia, Emili Mai, Roosi, Emma Linda, Emma Anette, Andri, Vivian, Miron ja Aksel. Kuidas noored festivaliks valmistusid, vaata järele siit.

TMW fotogalerii festivalipäevast leiad siit. Fotode autor: Kirke Tõnismaa.
Vivita fotogalerii festivalipäevast leiad siit.

❤ Suur tänu Tallinn Music Week tiimile! ❤

Tekst: Vivita Estonia
Fotod: Vivita Estonia, Kirke Tõnismaa
Mai 2023

--

--

Vivita / Lahenduste Laboratoorium

A creativity hub for children designed to inspire and equip them with skills in creative problem-solving and prototyping.